Beebi tervis 01.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Mure on beebiga. Kahe kuu vanune. Vereproovid sellised,mind paneb muretsema kõige enam see maksa näitaja seal. Pissiproov oli korras. Kas peaks midagi ette võtma või kuskile põõrduma lapsega ? Umbes poolteist nädalat ei ole enam tal nagu gaase,uudistab ja on muidu igati rõõmus beebi aga nüüd viskab suvalisel hetkel talle justkui mingi tugev valu kuskile sisse,ei punnita ega siruta nagu tegi seda gaaside ajal ja hakkab nutma ja ikka nii,et pisarad väljas,et ei ole niisama jonn. Vahel tal tuleb miski vist üles kurku,ka siis hakkab nutma,krimpsutab nägu ja vahel hakkab köhatama selle peale. Kas see võib olla seotud kuidagi selle maksa näidata või pigem mingi muu mure ? Nüüd olengi mures ja ei tea mis teha edasi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
See analüüs, ASAT on veidi kõrgem, konkreetset haigust selle alusel ei saa diagnoosida. Tavaliselt määratakse ka üldbilirubiin, ALAT, ASAT, GGT ja ALP, neid vaadatakse tervikuna. Minu ainus soovitus, pöörduge oma perearsti vastuvõtule, rääkige muredest ja arst hakkab otsima lahendusi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi