Kinnine nina 15.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli aastaid nina kinni ja justkui pidev nohu. Nina-kõrva-kurguarst ütles mulle, et ninakäigud on väiksemad, kui peaks, aga operatsiooni veel ei soovitanud - ütles, et ehk tulevikus. Kirjutas mulle budesonidumit sisaldava sprei. Nüüd olen seda kasutanud üle 10 aasta - viimastel aastatel ravimit Budesonid Sandoz 50 mikrogr. Selle mõju on hea, nina on lahti ja kõik justkui korras. Aga ikka mõtlen selle peale, et kas selle hormoone sisaldava ravimi kasutamine lõputult on ikka hea, ehk oleks parem teha ninakäikude suurendamise opetatsioon.
Oleks tahtnud selle kohta veel ka teie nõuannet. Kas need opetatsioonid õnnestuvad alati? Või ei pruugi need aidata? Kas see, et olen kasutanud ravimit nii kaua, võiks ka mõjutada seda, et operatsioon ei aita enam, et kas on mingit laadi sõltuvus ravimist?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arstid teavad päris hästi, mida soovitavad, tuginedes just Teie andmetele. Ravi toimib, ei maksa karta selle tüsistusi, sadav hormooniannus tibatilluke. Kui mure vaevab, siis on alati võimalik küsida teise spetsialisti hinnangut.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi