Vere hapnikutase 31.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud keskmise raskusastme uneapnoe. Kasutan magamisel vähemalt 4-5 tundi ResMedi AirSense10 rõhuseadet/maski. Seadme andmetel on tulemus rahuldav (keskmine AHI on 0,7 - 2), aga enesetunne hommikul on enamasti halb (väsimus, uimasus). Ostsin detsembris nutikella, mis näitab, et vere hapnikusisaldus on igal ööl keskmiselt 1 kuni 2 tundi alla 90, madalaim 78, täna 74. Graafik näitab sama pilti nii maskiga kui ilma maskita magamise ajal. Päeval on vere hapnikusisaldus keskmiselt 98. Hingan öösel läbi suu, olen ülekaaluline ja kipun hingeldama. Kopsud ja süda on senisel kontrollimisel korras. Kas seisund on ohtlik ja mida peaks ette võtma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie ravi kontrollib kopsuarst ja uneõde. Pidage nendega nõu.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi