Probleemid seedimise ja enesetundega 23.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen viimase paari aasta jooksul olnud mures kõhukinnisuse, kaalutõusu, kõhuvalude ja puhituse tõttu. Kõht käib läbi heal juhul nädalas korra, perearst muret ei näe ja soovitab menüüs vältida jahutooteid, mida olen ka varasemalt välistamise dieedina teinud. Nüüd olen aasta jooksul kahel korral käinud vereproove andmas, esimest korda tehti laktoositalumatuse test mis oli negatiivne kuid tekitas iiveldust ja halba enesetunnet ning d-vitamiini tase oli 14, arst ütleb et võtaksin vähemalt aasta järjest 4000st d-vitamiini. Kontrolliti kilpnääret ja ka see olevat korras. Kas peaksin veel käima mõnel uuringul et välistada mõnda seisundit, kui siis millistel?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on uuritud ja ei ole leitud konkreetset kehalist haigust, pigem on tegemist soolestiku talitlushäirega. Saan soovitada head koostööd oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi