Tugev valu abaluude piirkonnas 16.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure järgmine, 36 aastasel mehel on tekkinud vasaku abaluu piirkonnas tugev valu. Inimene ise arvab, et äkki jõusaali treeningust, kuid erinevad salvid ja kreemid ning massaaž valu ära ei võta, pigem teeb hullemaks. Öösiti magada ei saa kuna valu on tugev ning kiirgab juba ka kaela pead liigutades. Valu kestnud viimased nädal aega ja läheb hullemaks.
Perearst kahjuks ei ole kõige teadlikum mida sellises olukorras teha ja kuhu pöörduda, vaid sinna peab minema kindla sooviga saada kuhugi saatekirja või retsepti.
Mis diagnoos võiks antud süptomitele vastata, kelle poole võiks esmajärjekorras pöörduda?

Parimate soovidega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vasaku abaluu valu konkreetset põhjust ma ei saa muidugi ütelda. Kindlasti on vajalik EKG ehk elektrokardiogramm, südameuuring, et välistada südamehaigus. Seejärel saab rahulikumalt uurida edasi, palpatsioon, ultraheliuuring, kopsupilt. Ilmselt ikka lihasvenitus, selle raviks nt maokaitsega valu ja põletikuravi kuur 10 p. Kuid seda kõike ikka arsti poolt, kes näeb ja saab vahetult haiget uurida.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi