Krooniline pankreatiit 28.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Põen 11 korda pankreatiiti,varem on olnud põhjustatud alkoholist,kuid viimased 2 teadmata põhjustel,märtsis oli kõhuvalu ja lipaasi tõus 500le,aga nüüd hakkas kõht valutama 2 detsembril,kannatasin kodus 4 päeva ja pöördusin emosse,ütlen ennetavalt ära et olen 6 korda tänaseni emo ja perearsti vahet jooksnud,alguses oli lipaaas kõikunud 200-248 vahel ja crp 41-47,aga nüüd viimane kord emos 26.12,lipaas 500 ja crp 10,tehti kompuuter,peale kaltsifikaatide midagi ei leitud olulist.Aga valu ei kao ,öeldakse et valuravi ja dieet.aga see valu piinab mind,mul on hirm et ta jääbki valutama elu lõpuni.kuu aega varsti täis.Rasvast ei söö alkoholi pole joonud juba pooltest aastat,aga suitsetan.Kas see valu taandub kunagi

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on mitu. Oletada ei saa. Saan soovitada veelkordset pöördumist arsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi