kõhuvalu üleval pool 05.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et mul paremal pool üleval kõhus(tunne on nagu parema roide all oleks) on selline imelik valu. Valu oli algul ainult seal aga nüüd on levinud ka keskele ja vahepeal isegi vasakul pool käib selline imelik tunne. Vale ise on rakse kirjeldada, aga siuke tunne on nagu järsku midagi kõhus tõmbab kokku korraks ja ehmatab. Ma olen tähele pannud, et seda juhtub tihtinjust siis kui hingan välja hästi sügavalt ja suht tihti on ka liigutades selline tunne, et miski nagu torgika. Lisaks sellele on veel selline tunne nagu magu oleks täis/paistes ja vahepeal tekib tunne nagu tahaks oksendada. Käisin ka arstil, tegime igasuguseid vereproove, maksa näitajad olid korras, sapikive ka ei näidanud et peaks olema, ainuke asi mis jäi tegemata oli mao vereproovid. Tahtsin uuesti minna arstile, sest tundub et see torkiv valu laheb ainult hullemaks, aga minu perearst saatis nö seda mõõka neelama. Mõtlesingi, et küsin kas teie oskate öelda midagi sellise kirja kohta? kas võib olla mingi bakter maos või on hoopis mingi lihastega seotud kuidagi? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan vaid soovitada oma perearsti usaldamist. Inimest ei saa ravida arvuti teel, seega tegelikku kohtumist arstiga ei saa millegagi asendada.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi