Haigusleht tööstressi puhul 30.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen viimase 2 kuu jooksul üle töötanud ja seetõttu täiesti läbi põlenud. Lisaks ületöötamisele on probledm ka kolleegidega ja see omakorda lisab veelgi õli tulle. Kogu tööalane teema on mul üle pea kasvanud ja tööandjat ennast see üldse ei huvita. Puhkust ma stressi leevenduseks välja võtta ei saa, kuna nüüd uuel kuul enam ei jõua. Ainsa lahendusena näen ma praegu haiguslehe võtmist 1-2 nädalaks, aga kardan, et ei pruugi perearstilt tööalase stressi ja vaimse ülepinge + täieliku läbipõlemise tõttu haiguslehte saada. Vaimne seisund mõjutas mul paraku ka füüsilist tervist. Kas praeguses olukorras on perearstilt võimalik 1-2 nädalaks haigusleht võtta, kui puhkust ei saa, kuigi oleks praegu väga vaja ja töötulemused ka nullseisus on?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Haiguslehe väljastamise otsustab arst, nähes patsienti ja selgitades välja tervisemure põhjuse. Stressreaktsioon on täiesti arvestatav töövõimetuse põhjus. Pöörduge julgesti oma perearsti vastuvõtule, saate haiguslehe ja ka soovitused stressiga toimetulekuks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi