halb enesetunne lapsel 13.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu 8-aastasel tütrel on pidev probleem halva enesetundega, enamuse kooliaasta jooksul lõppes koolinädal mõnekraadise palavikuga neljapäeval-reedel, tihti käib kooliarsti juures halba enesetunnet kaebamas, uurisime koolistressi võimalikkust, tegime vereproove, uurisime Tartus südant - täiesti terve laps. Ainus on madal vererõhk, mida kooliarst välja mõõtis, ka minul ja abikaasal on olnud lapsena madal vererõhk, endal on praegugi 32-aastasenagi probleeme püsti seismisega - järjekorras seismine on piin, kõrvus hakkab kohisema ja pilt läheb tasku.

Kuidas last aidata madala vererõhu korral?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem.

Madala vererõhu efektiivset tablett ravi kahjuks ei ole. Saab soovitada

üldiseid abinõusid, nagu näiteks piisav vedeliku tarbimine, avar riietus,

umbse keskkonna vältimine. Vajadusel soovitan konsulteerida ka laste

neuroloogiga.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst