Pidev alapalavik? 27.04.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Millegi pärast on pidev alapalavik, üldiselt alates 35,5 kuni 36,1. Pidevalt on ka külmavärinad ja peavalud, vahel ka halb enesetunne, peapööritused ja lihased on kanged. Millest see esineb, kas see võib olla ohu märk?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tere
Selline kehatemperaruur ei ole absoluutselt midagi ebanormaalset. Kaasuvad peavalud ja külmavärinad, halb enesetunne, peapööritus on üpris harilikud noortel neiudel, kellel on madal vererõhk ja seetõttu ka külmad käed ja jalad ja näiteks umbses bussis hakkab kergelt paha. Seda olukorda muudab oluliselt paremaks tegelemine Teile meelepärase spordialaga. See tõstab toonust ja jätab vähem aega kraadilises ja leevendab Teie tervisemuresid oluliselt.
Lugupidamisega Le Vallikivi