Sisemised hemorroidid 27.10.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Paar nädalat tagasi hakkasin tundma pärakus midagi imelikku, justkui surinat ja siis sellele järgnes anuses kõndides ühele küljele nö tüki tunne. Aga see kaob, ning vahel kõndides on tunda, kõnnin palju (teen samme), kuid töö ise on istuv.
Kahtlustasin alul surina peale usse, aga ei olnud. Tundsin ära sisemised hemorroidid, anusest välja tuleva moodustise järgi, peale sünnitust olid mul välised aastaid tagasi ja siis sai korda.
Nüüd vaatasin, et väikese mini viinamarjakobara moodi moodustis tuleb wc-s käies anusest pealt välja ja siis läheb sisse ise tagasi. Ei veritse. Iga päev tunnen vahelduva eduga surina-kihiseva tunde vahepealset tunnet mööda pärakut, ei valuta, eriti just paremal pool ja see kobar tundub olevat suurenenud päevadega veidi, kui wc-käia ilmub, kergel pressimisel. Küünlad asja ei paranda, küll aga leevendab Mastu ja riitsinusõli. Toitumise sain korda, vahepeal oli tõesti kõht veidi kinni. Öösiti ei tunne üldse midagi, ei surinaid ega ebamuavust. Vahel pikka maad käies läheb siis see parem pool sees valulikuks anuses, nagu hõõruks midagi ära. Istun enamasti ühe küljega, muidu on sees miski liiga tuntav ja ebamugav istuda. Mis te soovitate teha, sisemised hemorroidid mööduvad lõpuks ise või peaks midagi kangemat laskma välja kirjutada või laskma üldse midagi teha ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletada ma ei saa. Kui selline vaevus püsib üle 2-3 nädala siis on põhjendatud perearsti külastus, hoolas läbivaatus ja edasise käsitlusplaani koostamine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi