Millega vôib tegu olla? 26.10.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Nimelt käisin täna hambaarstil ja suust pilti tehes jäi mul silma, et ühel pool igemest on nagu valge. Ei saa aru, kas loomulik või on see valge laik. Lugesin selle kohta, et suuõõne tavalises staadiumis võib olla valge või punane laik. Saatsin ka sellest pildi. Kuna on tekkinud ärevus sellest, tahaks kindluse mõttes kelleltki veel üle küsida, et kas see ige on normaalne või peaks tegema mingisugused lisa kontrollid. Teisel pool on ige nagu tumedam selline ere roosa. See nagu peaaegu tàiesti valge. Ehk küsimus on, kas on vôimalik tegu olla potensiaalse vàhi sümptomiga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selle pildi järgi on raske midagi kindlat ütelda. Saan soovitada hambaarsti või perearsti veelkordset külastust ja edasist käsitlust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi