Lööbed nahal 09.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul tekkisid mõni öö tagasi sellised suured punnid/lööve ja need sügelevad. Hommikuks olid natuke tagasi tômmanud, kuid ôhtul avastasin et suureks ja punaseks làinud nagu teisel pildil, nagu oleks paistes. Kas asi vôib olla mônes toidutalumatuses vôi millegis muus? Mul olid aprillilõpus/mais ka sellised asjad nahal ja veel hunnik hästi vaikseid punne randmekohal ühes puntras ja kôigil peal vàike mädanik. Arvasin alguses et depressioonist, ja perearst ûtles ka et vôib olla ja vaikselt hakkasid ära kaduma ja ka 2nädalat endal päris hea olla olnud, kuid paar päeva tagasi lõid jälle uued punnid välja. Voodipesu olen ka nüüd eriti tihti vahetanud ja perearstile ei tundund neid vaadates, et tegu vôiks olla mingite voodielukatega ja samuti mingeid plekke ega jälgi voodipesu peal ei ole, nii et kahtlen et asi selles. Kas olete varem selliseid nàinud ja oskasite öelda millega vôib tegu olla ? 🙂

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kahjuks ei suuda ma foto järgi tuvastada, millega täpselt tegu võiks olla. See, et depressioon otseselt nahalööbe põhjustab, ei tundu tõenäoline. Küll aga võivad psühhosomaatilised põhjused takistada nahahaiguste paranemist ja raskendada nende kulgu.
Antud juhul soovitan Teil pöörduda diagnostikaks ja raviks nahaarsti vastuvõtule. Nahaarstile pöördumiseks pole perearsti saatekirja tarvis.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst