Taastekkiv valge pisut valulik, miski keelel 06.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minu keele keskosas (kogu aeg ühes samas koas) on juba kolmas kord tekkinud sellised pisut valulikud valged laigud. Ei ole suured, aga ikkagi keele tasapinnast pisut kõrgemad Kui olen püüdnud seda valget osa ära kraapida, siis on selle alt välja paistnud pisut verine koht. Teatud aja peale need kaovad keelelt, kuid mõne möödudes ilmuvad taas.

Millega võib tegu olla ja millise arsti juurde võiks pöörduda, et asja lähemalt uurida?

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema nn geograafiline keel. Esmalt Teie perearst, põhiuuringud, siis ravi. esialgu toob leevendust pehme hambaharjaga keele õrn pühkimine. Kui on olemas nn hammaste survepesur, irrigaator, siis ka sellega loputus leevendab.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi