Peale metsas käimist jalal punetav ja õrnalt paistes laik 03.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Käisin eile metsas seenel, jalas kummikud ja püksi sääred tõmbasin peale (kummikusse midagi kukkuda ei saanud, alt ronida vb küll). Õhtul oli punetus väike, aga siiski märgatav. Hammustus jälge ei paistnud olevat ja arvasin, et vb siis hõõrusin ära.
Lisatud pilt ca 17-18h peale metsas saabumist. Punetus märgatavalt tumenenud, keskmine osa paistes ja tundub nagu kõvem ja paistavad väikesed villid. Meeletut valu ega midagi pole, aga jube veider küll.
Ämblik? Midagi muud imelikku?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema mööduv kudede pindmine põletik, tselluliit. Kas pisivigastus, mõni putukas vm. Puugitõbi ei saa avalduda enne 2-3 nädalat.
Paikselt nt Bepanthen kreem, jälgimine, kui ei parane, siis perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi