Silmade tervis 11.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Veedan enamus päevast ekraanide taga. Olen märganud, et kui jään mingit punkti ekraanil pingsamalt ja kauem vaatama siis tundub nagu see asi liiguks minu poole ja kui pead raputab või silma pilguta kaob see ära. Palun arvamust, et kas see on normaalne nähtus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
See võib olla põhjustatud silma sees paikneva klaaskeha hõljumitest. Umbes sama võib näha vaadates nt heledat taevast või lampi. Kui mure püsib, siis silmaarst aitab tuua selgust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi