Õhu röhitised ja surve kolmnurgas 25.07.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tehtud gastroskoopia detsember 2022
Tulemus: Söögitoru alaosas väike erosioon.
Kardia avatud. Magu tühi, peristaltika jälgitav.
Mao korpuse limaskest normis, voldilisus normipärane. Antrumi limaskest punetav.
Pülorus intaktne.
Duodeenumi bulbus ja postbulbaarne osa normis
Helikobakter negatiivne.
Kas siiani saab sellise diagnoosiga olla röhitised ja surve kolmnurgas või on see juba psühholoogiline tänaseks?
Ülakõhus pidev mulin ja korin mis eriti kuuldav pikali heites.
Diagnoosi saamisest siiani olen olnud dieedil ja tehtud ka loodusravi jne. Ei joo alkoholi ei suitseta jms.
Kas oleks mõtet uuesti teha gastroskoopia või pigem tegeleda stressi poolega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on palju. Kirja teel ei saa diagnoosida ega ravida. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi