keel 29.12.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 37 aastane meesterahvas, suitsetaja. Mure selline. et umbes 2 ja pool nädalat tagasi oli mul angiin ja perearsti poolt määratud antibiootikumi ravikuur ( 7 päeva ). Peale ravikuuri kurguvalu kadus. Mõni päev hiljem tundsin uuesti kurguvalu ja siis kasutasin neo-angiin imemistablette ja Hexoral sprayd. Valu kadus, aga nüüd on keel kaetud kollaka-roheka kattuga, ning kurgulaes on paar üksikut punast täppi. Suus on tunda, et keel on kare ja tulise (tee ) joomisel natuke ka hell. Vahest on olnud ka väike palavik ( 37,0-37,2 ). palavik võib olla ka äkki liigsest mõtlemisest, et mis haigusega võib see seotud olla. Oskate öelda, millega tegu ja mismoodi seda ravida, või kuhu pöörduda. Ettetänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Iga ravim on mitmesuguse toimega, ühelt poolt oodatud toime, kuid selle kõrval ka rodu kõrvaltoimeid. Antibakteriaalse raviga kaasneb peaegu alati rohkem või vähem organismi normaalse mikrofloora tasakaalu häirumine, selle tunnuseks on kõhupuhitus, kõhulahtisus, halb enesetunne. Kõrvaltoimeks võib olla ka limaskesta muutused, võimalik on pärmseene kasv limaskestadel. Sellega on enam kimpus naised.
Ka Teie vaevused sobivad ravi kõrvaltoimeteks. Palaviku püsimine peael ägedamat haigust on ka üks normivarjantidest. Saan soovitada vaid rahu ja veelkord rahu, koduseid ravivõtteid ja nõupidamist arstiga kui vaevused kipuvad üle nädala püsima.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

HEAD TERVIST KA KLIINIK.EE PATSIENTIDELE AASTAL 2009 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!