Kooljaluu randmetel 28.04.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Teen füüsilist tööd ja kannan randmeortoose, kuid ülekoormus annab siiski tunda, kui ennast käte peale toetun. Valu on tunda käe seljal, kus on ganglion. Ilmselt see surub kuskile närvi vastu. Olen kursis, et sellest saaks lahti operatsiooniga, kuid ei näe sellel mõtet, sest see võib tagasi tulla ja siis jääb lihtsalt kole arm.

Kas minu randmete probleem võib veel hullemaks minna, kui kannan ainult ortoose ja muudmoodi selle probleemiga ei tegele? Valu tunnen vaid siis, kui käte peale toetun, aga ma pole seda sunnitud tegema ja samuti ma ei tegele sellise trenniga, kus peaksin ennast käte peale toetama.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Midagi konkreetset diagnoosi ja ravi kohta ei ole võmalik inimest nägemata ütelda ja oletamine ei ole eetiline. Saan soovitada koostööd oma perearstiga, tema korraldab põhjendatud uuringud ja konsultatsioonid, ravi. Ainult nii on võimalik edasi liikuda sisulise lahenduse suunas.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi