Maovalu umbes 1,5h ennem sööki. 20.04.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure seisneb selles, et ennem õhtusööki tekib umbes 1h varem maos valu. Valu on häiriv, nagu nõelatorked ja katsudes valus. Valu taandub, kui olen söönud. Kuna ma olen kindla toitumiskava peal, siis sellest lähtuvalt saan tuua välja valu tekke aja ja see on eranditult alati ennem õhtusööki. Söön 4x päevas. Kas muretsemiseks on põhjust? Millest selline veider kindla aja peale tekkiv valu? Kestnud on see umbkaudu paar nädalat. Toitumist jälgin juba veebruari kuust saadik.

Loodan, et oskate mind aidata.

Päikest soovides ja vastust ootama jäädes,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tühja kõhuga tekkiv maovalu on omane mao või 12sõrmiksoole limaskesta ärritusele või põletikule. Vaevus on olnud mitu nädalat ja seda tuleb nüüd uurida. Pöörduge oma perearsti vastuvõtule, temalt edasine põhjendatud käsitlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi