Seljavalu mis kiirgub paremasse jalga ja vaagnapiirkonda. 17.04.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mure selline et juba 8’ndat päeva alaselg valutab, valu kiirgub ka paremasse jalga ja vaagnapiirkonda. Ei saa aru kas vaagnapiirkonnas on alakõhuvalu või see siiski seljavaluga kuidagi seotud? Valu tuikab mõlemal pool alakõhus. Alguses arvasin, et ehk olen saanud tuult seljale ja nüüd mingisugune närvipõletik/ishias?
Valu süveneb istudes, kõige mugavam asend oleks külili lamades. Tööl arvuti taga istudes on ka pissihäda kiire tulema, aga samas ma tarbin ka palju vett. Kodus pissihädaga probleeme ei ole. Korra käis läbi ka mõte, et ehk mingi günekoloogiline probleem? Detsembris oli raseduse peetumine ning peale seda on menstruatsioon olnud ebakorrapärane(hilinenud). On olnud ka rohket voolust väga pikalt, voolus ei lõhna kuidagi ja on läbipaistev ja selge värvusega.
Olen võtnud ibumetin tablette 3x päevas, aga see ei ole valu ära võtnud, ainult kergelt leevendanud. Proovitud on ka
DICLOBERL RETARD 100mg, mida olen 3 päeva võtnud 1tbl päevas, aga ei tunne et kuidagi aitaks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mitu asja, mida arst peab täpsustama, et saaks määrata õige ravi. Saan soovitada pöördumist perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi