sapipõiest lisauuring ? 05.04.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul siis mure valudega. Kaks kuud kestnud pidev tajutav valu vasakul roide all, kerged pisted südame piirkonnas ja vahest kiirgub ka selga. Kaks aastat keelel kõrvetus tunne..nagu oleks keele ära kõrvetanud. Sellega sai käidud mitmete arstide juures ja ei leitud midagi. Kaks kuud tagasi hakkasid siis sisemised valud. Käisin maouuringul 30.03.2023. Diagnoosiks sain Sapirefluks. Antrumigastriit, reaktiivne gastropaatia. Võtsin ühendust siis perearstiga. Sain väga ähmase vastuse, et see pidavat täitsa normaalne olema, et vahest süsteem tagurpidi käib ja sappi makku tuleb.. mulle tundus see vastus kuidagi väga kummaline ja ükskõikne. Seega ma otsustasin Teile kirjutada. Miks sappi makku tuleb ? Kas peaksin sapist veel lisauuringud tegema ? Kaks aastat tagasi tehti ka mulle maouuring, siis mind vaevas raskustunne kõhus. Tol korral ei leitud midagi ja sappi ka kõhus ei olnud. Olen mures. Kas peab veel lisauuringuid tegema seoses sapi olemasoluga maos. Peaks ju ikka põhjust uurima..miks sappi makku tuleb. Kuna mul on need valud juba kaks kuud kestnud, siis tehti mulle ka 16.02.2023 Kompuutertomograafia natiivis
Selle vastus:
Maksa struktuur ühtlane, sapipõie sisaldis homogeenne.
Põrn, pankreas ühtlase struktuuriga, mahulise muutuseta.
Kas see uuring ka näitab sapipõie probleeme ? kui seal oleks siis midagi valesti ?
Päris alguses, kui mul need valud algasid tehti ka uriinianalüüs, kus oli Erütrotsüüdid 473.6.. norm on 23
Kas see verenäitaja uriinis ja sapipõis võib kuidagi omavahel seotud olla ?
Jään Teie vastuse ootele..kuidas pean edasi toimetama või on mind juba liiga palju uuritud ja peaksin asja rahulikumalt võtma ? Praegu ka ei saa päris palju sööke süüa. Sees hakkab iiveldama ja tekib maos raskustunne... :(

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kindlat diagnoosi ja ravi ei saa arvuti teel määrata. Oletama ei hakka. Saan soovitada pöördumist arsti vastuvõtule, vahetut kontrolli, põhjendatud uuringuid ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi