Laps loid 26.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Laps ligi 2 nädalat adenoviiruses, oksendab 1-2 korda päevas. Hommikuti alati rõõmsameelne ja loid olek ja oksendamine algavad peale lõunaund või õhtul. Kakaproovi järgi adenoviirus aga köha-nohu ega palavikku pole kordagi olnud. Kõht oli haiguse tõttu kinni ja jälgisime toitumist ja arsti soovitusel andsime 3x ülepäeviti microlaxi. Nüüd 3 päeva oksendanud enam pole, kõht käib läbi ja hommikuti ikka nagu terve laps aga peale lõunaund ikka loid, viril ja tahab ainult sülle, kas tuleks teha vereproov, millest võib loid olek tingitud olla? Muidu laps väga aktiivne ja lõbus alati peale und kui veel terve oli

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et esineb viirusinfektsiooni järgne seisund. Parim, mida saate teha on koostöö oma perearstiga. Temalt lapse hoolas läbivaatus, mõtlemine, vajadusel täpsustavad uuringud ja konsultatsioonid.
Seniks normaalne söömine, joogivesi, päevareziim.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi