Hommikune vererõhk 20.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Hommkikuti ärkamise järel on diastoolne vererõhk 160-170, päeva peale see langeb 120-130 peale, isegi vahetult pärasat 5.ndale korrusele jalgsi tõusmist. Problemm mul eesnäärmegaqöösel sage urineerimine oma 4 korda. Enne seda segased unenäod, siis vähkremine pärast põiel käimist. Une kvaliteet on halb. Kas see võib olla põhjuseks vererõhu suureks kõikumiseks ja muretsemiseks? Tarvitan vererõhu ja eesnäärme retseptiravimit. Enesetunde ja tervise üle ei ole kurta.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ilmselt mõtete ikka süstoolset ehk ülemist vererõhku.
Oletan, et hommikuse vererõhu põhjus on seotud halva ööunega, selle põhjuseks eesnäärme haigus. 4 x öö jooksul tõusta on ikka liig, mis liig. Päevane vererõhk on päris hea.
Soovitan eesnäärmeuuringuid ja ravi. Alustage perearstist, eesnäärme digitaalne uuring, PSA, eesnäärme ankeet, sonograafia, jääkuriin jt. Siis vajadusel e konsultatsioon uroloogiga. Vastus nt ITKH-st 1 päevaga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi