Ozempic ravim 12.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Põen 2.tüübi diabeeti,võtan kaks korda päevas metforali 850 mg. Kaalun 95 kg ja olen 1.70 pikk. Kaal alla ei lähe, püsib sama number pikka aega.
Liigun ka vähe, sest on puusaliigese artroos. Palusin arstil välja kirjutada ravimi ozempic soodustusega. Arst , ütles, et võib välja kirjutada , aga ilma soodustuseta, pean täissumma maksma 80 EUR.
Näidustus on ju olemas, miks ei kirjuta arst mulle seda välja?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ravimi väljakirjutamise detailid otsustab arst. Saadan Teile ametlikud kriteeriumid soodustuse määramiseks erijuhtudel. Palun arutage rahulikult oma perearstiga sellel teemal.
Nimetus OZEMPIC SÜSTELAHUS PEN-SÜSTLIS 0,25MG N1
ATC A10BJ06
Toimeaine Semaglutidum
Diag. (50%) (E14; E11)*
Märkused (50%) *II tüüpi diabeedi raviks juhul, kui ravi suukaudsete diabeediravimitega ei ole efektiivne või on vastunäidustatud
Diag. (75% ja 90%) (E14; E11)*
Märkused (75% ja 90%) *II tüüpi diabeedi kombinatsioonraviks rasvumusega patsientidel (KMI>=30kg/m2); kombinatsioonravi peab sisaldama metformiini ja sulfonüüluurea prepararaati või vähemasti ühte neist, juhul kui metformiin või sulfonüüluurea preparaat on meditsiiniliselt vastunäidustatud tingimusel, et eelnev ravi SGLT-2 inhibiitoriga maksimaalses talutavas annuses ei ole andnud rahuldavat efekti või on vastunäidustatud. Patsiendid, kelle ravi semaglutiidiga on alustatud enne 01.01.2023, võivad jätkata ravi tuginedes kuni 31.12.2022 kehtinud rakendustingimustele.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi