Rindkeres imelik valu 02.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Selline mure, et umbes kuu aega olen tundnud valu paremal pool rindkeres (rindadest üleval pool) kui tassin nt rasket poekotti või midagi selle käega. Vasaku poolega ei ole nii. Kohati kiirgab see sama tuikav valu ka rinna keskele. Aga see on nagu rindadest üleval pool või nagu nende taga?! Kas see pigem mingisugune lihase põletik või roietevaheline põletik või kuidas seda liigitada? Valu niisama nagu ei tunne sisse hingates või köhides, ainult kui kas tassin midagi, või teen mingi pingutuse. Samas see ei ole nagu lihasvalu.
Käisin ka kopsupilti tegemas ja hiljuti olen teinud ka kõik vereproovid, kõik on olnud korras.
Kui see rindkere tuikavat valu oli u nädal aega olnud, jäin ka haigeks - tugevad peavalud, pidev palavik 37, nohu ja köha. Olen nüüdseks 2nädalat haige olnud ja sain antibiootikumid peale kuna pole paremaks läinud sellest viirusest.
Mul on ka 1,5aastane laps, teda tassides ma seda rindkere valu ka ei tunne.
Millest võiks see tingitud olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on palju. Mis just Teie vaevust põhjustab, selle selgitab välja Teid vaehtult nägev ja uuriv arst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi