Tükid/munad naha all 14.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Avastasin endal mõned kuud tagasi vasaku jala reie tagumise lihaselt tuhara lähedalt naha all muna/tüki (4-5cm läbimõõt), mis otseselt valu ei tekita, aga katsudes hakkab kergelt tunda andma. Samas on vasak jalg järjes rohkem nõrgemaks jäänud, sureb tihti ära ja jalgrattaga sõites on tüki/muna lähedalt lihases tugev valu tunne. Peale füüsilist koormust, vahel ka peale kerget jalutuskäiku jääb valu tunne sama piirkonna lähedalt pikemalt sisse.

Viimase kahe kuu jooksul olen leidnud väiksemaid samasuguseid 1-2cm läbimõõduga tükke ka vasaku jala reie pealt, vasaku käe pealt ning kõhult. Niisama neid tükke näha pole, ainult katsudes ja nende üles leidmine võtab vahel ka aega. Sama lugu on ka suurema, 4-5cm tükiga.

Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on väg palju. Ma ei saa oletada ega midagi huupi raviks soovitada. Õige on pöördumine perearsti vastuvõtule. Läbivaatus, uuringud-konsultatsioonid ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi