Perearsti diagnoos 16.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on selline, et käisin perearsti juures ning kurtsin et kurgus on neelates valus, samuti on tükitunne. See on kestnud juba kuskil 2 kuud. Mandlid on mul eemaldatud. Kohati esineb häälekähedust (kui pikemalt rääkida) ning valulikkus ka peale pikemat rääkimist. Tunne on ka, et kurgus koguneb lima.

Peale seda kõike saatis arst mu larüngoskoopia uurinule ning ka kurgkülvile.

Diagnoosiks pani ka: Z71.1 - Isik kardetud kaebusega, kellel diagnoosi ei pandud

Siit ka minu küsimus, mis see kardetud kaebusega tähendab, kas mul ongi siis midagi halva (kasvaja, vähk)? Olen nii mures juba, et mõtlen kõige hullemaid mõtteid.

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,

Kui patsient pöördub arsti vastuvõtule, tuleb igal juhul vormistada diagnoos vastavalt Rahvusvahelisele Haiguste Klassifikatsioonile. Seda ka juhul kui isikul ei tuvastata uuringute tulemusena ühtegi haigust. Rahvusvaheline Haiguste Klassifikatsioon jaotatud 21 peatükiks, millest viimane Z tähega tähistatud peatükk ongi mõeldud olukordade jaoks, mis selgitavad, mis põhjusel patsient võttis tervishoiuteenuse osutajaga kontakti. Z71.1 koodi kasutatakse juhul, kui patsient pöördus arsti poole mingi tervisekaebusega, kuid teostatud uuringute alusel haigust ei diagnoositud. Teie kirjeldusest ei selgu, kas larüngoskoopia ja kurgukülvi vastused on juba teada. Kui kõik tehtud uuringud on tehtud ja korras, ei ole mingit põhjust muretsemiseks.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst