Küüne kõrval mäda 26.09.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, sooviks uurida, et mis see olla võiks? Eelmine kolmap lõikasin küüsi ja siis ühel näpul lõikasin liiga sügavale ja nuud on tulnud sinna nagu liha valja või nagu punn. Mäda tuleb ka sealt? Sooviks abi et mida peaks tegema sellega.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tegemist on liigliha vohandiga, põhjuseks küünevalli vigastus.
Briljantrohelisega peitsimine võib aidata, vohand kuivab ära. KAsutatakse ka Braunovidon salvi.
Kui see ei aita, siis kirurg või vastava kogemusega perearst teeb väikese protseduuri.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi