Lapse sõrme küüs 17.07.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kahenädalase imiku pöidla küüne kõrval on juba umbes nädalake põletikuline/paistetav moodustis. Olemuselt sarnaneb see justkui pinnule või muule sarnasele vigastusele. Murelikuks teeb seejuures asjaolu, et moodustis on rohelist värvi, tugevalt paistes ning täiskasvanu silmale "valus vaadata". Võiks eeldada, et probleem on tekkinud küüne lõikamise tagajärjel, kuid teadaolevalt puudub sellega igasugune seos. Siit ka küsimus: mida sellise probleemi korral ette võtta, kuidas seda ravida ning mis hetkel arstile pöörduda?

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui sõrm on põletikuline ja moodustis suureneb, siis kindlasti näidata seda esimesel võimalusel arstile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi