kätelt ja jalgadelt kooruv nahk 30.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Kukkusin 10.08 ja selle tagajärjel murdus vasak rangluu ja 7 roiet.
Sain Tallinna EMOS arstiabi ja viibisin kaks päeva haiglas. Mulle määrati valuvaigistid ALGOCALM ja IBUMETIN, neid võtsin 7 päeva (3+3). Siis tekkis lööve üle keha (esialgu all pool ja hiljem üle keha). Perearst kirjutas allergiarohu OPEXA (võtsin 10 päeva). Veel enne kui lööve tekkis muutus parem reis tundetuks (väline külg.- lõpetasin ALGOCALMi võtmise..Praegu olen ainult IBUMETINI võtnud (nii vähe, kui võimalik kuni 2). Veel võtan vererõhu tablette 1 hommikul (PERINDOPRIL/ INDAPAMIDE TEVA. 26. augusti õhtul avastasin, et varba alused olid hakanud nahka ajama, nüüdseks on see levinud jõudsalt kätele, haigel käel on ka randmel.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et see on mingi ravimi kõrvaltoime. Ei näe piltidel ohumärke, ägedat kiiresti kulgevat nahahaigust. Saan soovitada rasvast baassalvi, käsimüügist. Nahk tasapisi koorub ja uus nahk on juba ootel.
Ise kasutan sageli e konsultatsiooni. See pilt on suurepärane, et saata nahaarstile Tallinnas või Tartus. Vastus paari päevaga. Teie perearst saab vajadusel korraldada e konsultatsiooni. Ikka koostöö ja usaldus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi