Silmas mäda, rähm 09.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Kevadel silmas "rahetera" , silm mädane. EMOs silmatilgad, salv. Läks paremaks. Seest silmaalused punased endiselt. Rahetera nähtav, punane endiselt. Hommikuti silmad rähmas ( kollakas), kriipiv tunne pidev. Perearst kirjutas kuu tagasi silmatilgad, ei aita. KÜSIMUS: kas silma võib puhastada kolloidhõbedaga, või lausa seda silma tilgutada? On tarku, kes seda soovitavad...

Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Silmaravimid on väga erilised, kindlasti ei sobi "kolloidhõbe" silmapanekuks, kui see ei ole tehtud silmaravimina. Rahetera esmane ravi on kuiva sooja lusikaga rahetera massaz selle keskosast lau serva suunas. Proovige seda linki avada. https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/halaasion-ehk-rahetera/
Kui massaaz ja salvravi ei aita, võib vajalikuks osutada kirurgiline ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi