Keele haavand 01.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on vasakul pool keele tagumisel serval väike valulik haavand, mis ei taha ära paraneda. Hambaarst arvas, et olen hammustanud kuidagi katki keele või täidis on hõõrunud ,aga mind teebki murelikuks, et see haavand ei parane ära. Täpselt ei mäleta kui kaua on olnud, aga mitu nädalat kindlasti juba.
Samuti on pikka-aega valud vasakul pool kaelas, kuklas, näos, kõrvas. MRT-s käisin ära, ei leitud midagi. Soovitati massaazi, füsioteraapiat, osteopaatiat, teraapiat jne. Ei joo ega suitseta.

Mis Teie arvate, kas see haavand keelel võib olla midagi halvaloomulist? Kas valud ja kaela valulikkus vasakul poolel võivad olla selle haavandiga seotud?

Ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on arstid vaadanud ja on uuritud. Halvaloomulist haigust ei ole leitud, siis nii ka on. Kui haavand püsib üle 1-2 kuu, süveneb, tekib kraatrimoodi tihke sissetõmme, siis see on kahtlane.
Hea koostöö oma perearsti jt spetsialistidega !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi