käe randme koht valutab 16.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,käe randmest käib läbi elektri taolised välgu sähvatused selline elektriline valu pisteline.Nii kui kätt järsku liigutad kohe lööb valu läbi.Jube valus igastahes.Nagu kõrvetaks .Millega võiks tegu olla igastahes saa midagi teha pean ainult kätt tasakesi liigutama.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjedlsue alusel tekib kahtlus randmekanali sündroomile. Võimalik, et vaevust kutsus esile suurem käeline koormus. Saan soovitada randmele rahu andmist, ortoosi kandmist päeval, abi on ka öösel käele asetatavast nn öölahasest ja valuravi, nt pamol+ibuprofen. Esimesel võimalusel perearsti juurde- läbivaatus, analüüsid, täpsustvad uuringud, ENMG jt. Seejärel saab planeerida täpsema ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi