Juuksepiiri nihkumine ja juuksed hõredad 15.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Märkasin, et kuklast on juuksed ära tulnud ja juuksepiir nihkunud kõrgele. Jaanuaris- veebruaris põdesin koroonat, kuid ei tea seostada sellega. Märkasin juhuslikult. Tean, et 2a tagasi olid tihedad juuksed kuklas - siis käisin viimati juuksuris. Juuksed on pikaks kasvanud - poolde selga aga kuklas juuksepiur tõusnud kõrgele. Märkasin juhuslikult. Tean, et 2a tagasi olid tihedad juuksed kuklas - siis käisin viimati juuksuris. Juuksed on pikaks kasvanud - poolde selga aga kuklas neid lihtsalt pole. Kandsin mõnda aega ülespanduna ja ühel hetkel neid lihtsalt polnud. Ei märganud, et juuksed oleksid lahti olnud. Olen 57 a. Juuksed kasvavad hästi. Veidi on ka tuka osas ja pealael seitlis hõrenemist. n

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Koroona võib põhjustada väga erinevaid nähte, sealhulgas ka juuste hõrenemist. Ilmselt ei ole raviks määratud keemiaravi jt juuste hõrenemist-väljalangemist soodustavaid ravimeid.
Püüdke teha koostööd oma perearstiga, vajalikud on mitmed analüüsid. Võimalik on määrata ka juuste kasvu soodustav ravi. Aga seda otsustab arst, kes Teid saab vahetult uurida.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi