RÖHITISED JA SURUVTUNNE RINNAKUS 09.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
2 kuud tagasi hakkasid tohutud kõrvetised..mis muidu on olnud aeg ajalt ikka aga talutavad st sooda vesi ja oli parem..asi läks hulluks ja läksin mõõka neelama kuna neelata oli ja rinnakus valud selline raske suruv tunne nagu keegi istuks rinnapea vahepeal
Vastus oli et söögitoru alaosa põletik ja Võimalik kardia vähene avamine
Suunas perearst kuna palusin uuringut
Tema ütles hoidke dieeti võtke Maaloxit ja Nexiumi
Kuu aega on möödas ja asi ei ole parem
Röhatis mull jääks nagu kurku kinni ka olen paanikas kohe eriti öösel pikali olles ärkan sellepeale üles
Palun öelge oma arvamus..kas mööganeelamisel võetakse proovid ka?või vajadusel seda mulle ei öeldud ..öeldi söögitorupõletik ja vb kardia vähene avamine..tundub imelik
Suured tänud vastuse eest
Olen muidu suur narveerija ja..stressi on viimasel ajal palju

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõõganeelamisel võetakse proovid vajadusel, kui arstile tundub mõni koht kahtlane. Õnneks ei leitud uuringul raskemat haigust. Saan soovitada head koostööd oma arstidega, neil on võimalik Teile rahulikult kõike selgitada, lähtudes juba kogunenud infost.
Stress ja ärevus mõjutab üsna oluliselt vaevuste tajumise raskust. Omal kohal on ka teadlik stressijuhtimine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi