Kōhuussid 27.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on suur mure ja natuke piinlik, ei tea ega julge kellegi poole pöörduda.. Olen 22 aastane noor neiu, pean hügieenist väga lugu ja koduloomi ei oma. Minu mure seisneb selles, et mul on pidevalt kōhuussid, vähemalt 2x aastas ja nii juba mitmeid aastaid järjest, tundub, et justkui läinud ja siis on jälle tagasi.. Tavaliselt muretsen endale Soomest käsimüügist selleks puhuks vastavad tabletid nimega Pyrvin.. Kuid jälle ja jälle avastan mōne aja tagant, et pole neist lahti saanud.. Mida peaksin tegema vōi kuidas ma neist jäädavalt lahti saan??

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kas olete kindel, et tegemist on kõhuussidega. Kui jah, siis millised ?
Soovitan 3 järjestikulist väljaheiteproovi ja proovi võtmist hommikuti kakaaugu ümbert. Kui need proovid on korras, siis ei näe mureks põhjust.
Kui parasiidid on, siis on vajalik korralik ravikuur Teid reaalselt nägeva arsti juhtimisel.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi