Kiire pulss, kuid vererõhk normaalne 02.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen noor neiu (23), kellel oli varasemalt probleeme vererõhuga, kuid nüüdseks on see korda saadud (viimane kord perearstil käidud augustis). Kui sellegi poolest olen ma märganud, et pulss on kuidagi kõrgem kui tavaliselt, viimati näitas vererõhuaparaat kuskil 100lööki minutis, aga spetsiaalne käekell 70-80 lööki minutis.

Tekkiski küsimus, et kas see on normaalne või pigem on kodune vererõhuaparaat oma aja ära olnud ning ei maksaks usaldada?
Muud kaebused puuduvad, ei ole südame pekslemist, peavalusid ega ringluseid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Küllap on kontrollitud Teie kilpnääret jm elundeid. Pulssi on lihtne lugeda randmearterilt. Tuksete arv 15 sek jooksul, x4. Võiks lugeda hommikul voodis lesides ja siis ka päeva jooksul.
Kui asi teeb muret ja kahtlused vaevavad, siis perearsti kaudu on võimalik saada uuring- ööpäevane südametegevuse regstreerimine. Sellelt siis täpsem info ja edasine käsitlus koostöös oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi