kõrge pulss 11.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

mure järgmine, alustasin paar nädalat tagasi jõusaalis treenimisega (enne seda on olnud sportimises päris suur vahemik, u 2 aastat pole aktiivselt sporti teinud). kuid nüüd on mul probleemiks liiga kiire pulss. nimelt on mul pulss pidevalt kusagil 84-94 vahel (enne trenni), hommikuti vahel ka 70 ringis, kuid enamasti siiski 90-es. trenni tehes tõuseb pulss keskmiselt 130ni (mis minu teadmist mööda polegi väga hull...), väga suure koormusega on pulss umbes 149. Samas on vererõhk aga järjepidevalt väga madal, praeguse hetke mõõtetulemused on: 95/57 ja pulss 81. jõusaalis aga kehtib reegel, et kui pulss on pikalt üle 90ne, siis ei tohigi trenni teha .... mida need minu numbrid näidata võivad? kas mul võib olla mingi "salajane" haigus kallal või miks vererõhk nii madal ja pulss kõrge on?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud märkimata oma vanuse ja soo. Seetõttu ei saa anda sisulist vastust. Pidage nõu oma treeneri ja perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi