Kolibakter 08.11.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, doktor! Minul tekkisid pidevad uroinfektsioonid ( algul põiepõletikud, viimastel aastatel enamasti neeruvaagnapõletikud) 2015a. Sellest ajast olen peaaegu kogu aeg elanud antibiootikumide peal, kuna uriini külvis leitud pidevalt kolibakter. Olen saanud Ciprinoli, Nolicini, Zinnatit, Augmentini, Berlocidi, Nitrofurantoini jpm. Seni kuni antibiootikumi võtan, läheb põie ja neeruvalu ära, uriin muutub selgeks ja probleem taandub, kuid nii kui antibiootikum ära jääb, 2 päeva saan Urosepti, Canephroni või d- mannoosi ja lõputute vee ja teejoomiste peal olla, kui sage urineerimine ja põletik tagasi. Nii kuust kuusse ja aastast aastasse. Olen enamasti saanud iga kuu 2 antibiootikumi suures annuses (viimati 4 päeva tagasi Zinnat 500mg 10 päeva 1×2 ja edasi Nitrofurantoini profülaktilises annuses Õ 2tk. Selline raviskeem on olnud kõik need aastad, kuid tervemaks ei ole saanud.
Kahjuks nüüd juba aasta aega ka see 2tbl profülaktiline annus, loodusravi, vee ja teejoomised ei aita, vasakus neerus taas tuim näriv valu, uriinis lk,valk, erütrotsüüdid, uriini tuleb vähe ja peale urineerimist püsiv kipitustunne. Kõige sellega olen soolestiku väga ära rikkunud, kuigi tarvitan iga kuu kuuri probiootikume. Hügieeninõuded kõik teada ja täidetud. Palun, doktor, kas oskate midagi veel
soovitada, kas üldse veel ja kuidas ometi sellest "nõiaringist" välja saada ja mis ometi võib olla see põhjus, miks kolibakter ei allu ühelegi antibiootikumi ravile ja mis seda põletikku pidevalt võib üleval hoida? Olen väga hädas, sest pidevalt ja lõpmatuseni ei tohiks ju inimene antibiootikumide peal elada. Tänud, kui saate midagi soovitada!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret ja proovin mõtelda. Normaalselt ei teki kuseteedes sagelikorduvaid põletikku, siin peab olema mingi põhjus. Kas midagi, mis takistab normaalset uriinivoolu kuseteedes, midagi, mis soodustab nakkuse kandumist kuseteedesse või langenud vastupanuvõime haigustele. Kuidas on veresuhkru tasemega, kas see on korras. Saan soovitada head koostööd oma perearstiga, ta aitab korraldada vajadusel korduva uroloogi konsultatsiooni. Tehakse kogu kuseteede põhjalikum uuring. Ise kasutan sageli oma töös e konsultatsiooni, muidugi, peab olema tehtud põhilised uuringud perearsti tasandil, vastus paari päevaga. Abi võib olla immunoloogi konsultatsioonist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi