Lapsel D vitamiini puudus 25.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Perearst on hetkel puhkusel.
Laps on vana 2 kuud ja 3 nädalat. 1-l kuul ei andnud talle oma rumalusest igapäevaselt D vitamiini. 2-st kuust hakkasin andma D vitamiini sprayd 400 IU. Arstil käies leidis perearst, et käte toonus on väiksem kui võiks olla ja tegi vereanalüüsi. Vereanalüüsist selgus, et D-vitamiini näit on ainult 52. B12 näit 322.
Nüüd ongi suur mure, et kui olen andnud vitamiini 1,5 kuud, siis kuidas see näit nii madal on. Vahetasin spray nüüd tilkade vastu välja. Lapse uni on olnud algusest peale rahutu. Suurt higistamist ei ole täheldanud. Kui siis jalalabadel külma higi. Kui ruttu rahhiit välja kujuneb? Kas mu lapsel on nüüd rahhiit ja on vajalik teha lisauuringuid?
Kas D vitamiini peaksin andma suuremas annustes ja kui ruttu see võiks tõusta? Väga murelik ema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ärge muretsege, D vit 52 pole paha. Halb oleks, kui näit alla 25. Andke 600 RÜ D vitamiini 2 kuud, siis edasi 400 RÜ aasta ringi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi