Mure südamega 21.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Paar nädalat tagasi oli ülakõhus kolmnurgas valu, mis kiirgas rinnaku taha - kestis nii 2-3 päeva ja õrnalt siiani, ka kiirgab.
EKG-s avastati t-saki inversioon. Mis see tähendab?
Samuti vaatasin, et analüüs NT-proBNP tulemus on mul normist kõrgem - 195. Teised jäid väärtuste vahemikku.
3-4 aastat tagasi põdenud läbi ka miniinfarkti ning tehti šunteerimine. Kardioloogi aeg alles novembri lõpus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan perearsti külastust. Perearst saab teha kardioloogi e konsultatsiooni, vastus paari päevaga, eelduseks on muidugi digiEKG ja hoolas anamnees ja läbivaatuse leid. ProBNP on südame puudulikkuse marker, see on Teil üsna madal. Raskemal juhul on see tuhandetes.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi