Kopsupõletik 13.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Pöördusin perearsti poole kuna tundsin valu kopsus ja hingamisel krõbinat. Ei olnud palavikku, köha minimaalne. Peale kopsuröntgenit ja vereanalüüsi diagnoositi kopsupõletik ja määrati 7 päeva ravi antibiootikumiga Klacid 500mg, 1 tablett 2x päevas. Peale ravikuuri aga midagi ei paranenud ja pöördusin uuesti perearsti poole.

Tehti uus röntgen, mille tulemus: RÖ-GRAMMID KOPSUDEST OTSE JA VASAK KÜLGSUUND Diafragmad kaarjad,kontuursed,pleuraalsed lateraalsed siinused vabad, Kopsud transparentsed Hiilused struktuursed . Kopsaujoonis tavaline Vasakul allsagaras rinnanäärme foonil ümarvari läbimõõduga 2,3 cm - mamill?? tu? Keskvari - ii Järeldus: Täpsustamiseks KT.

Vereanalüüsi tulemus: CRP 8.5 mh/L

Mind suunati edasi hoopis mammograafiasse uurima tsüsti rinnas, aga oma probleemile kopsuga ei tulnud lahendust. Sellega pidavat olema tulemus korras. Mina tunnen aga siiani valusid ja krõbinat. Mida peaksin edasi tegema, kas nõudma veel uuringuid?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan nõu pidada perearstiga, saan aru, et radioloogi soovitusel peaks tehtama CT. Seda uuringut perearst otse ei saa määrata, see käib pulmonoloogi kaudu. Usun, et perearst võiks teha ka e konsultatsiooni pulmonoloogiga, kes korraldab edasise.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi