Kõris tükitunne 25.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Mure selline,et viimased 1.5 nädalat on olnud nagu tükitunne kurgus. Samuti neelates paremal pool nagu imelik tunne. Vahepeal lööb paremasse kõrva ka valu. Kardan kõige rohkem et tegu võib olla kõrivähiga. Arst tegi ainult vereanalüüsi. Paar vastust oli normist erinev kuid soovitati kuuaega võtta rauatablette (119 oli hemoglobiin) ja siis tagasi pöörduda. Arvasid,et sellepärast võivad olla ka teised näidud natukene erinevad.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kõrivähk Teie vanuses ei ole võimalik. Kui vaevus tekkis konkreetselt peale moonisaia söömist, siis arvan, et küllap mõni mooniterake jäi kuhugi mandli või kurgusoppi. Soovitan pöörduda taas arsti vastuvõtule, teostatakse hoolas kurgu ja kõri vaatlus. Kui perearstil ei ole sobivat tehnikat, siis tuleb pöörduda kurguarsti vastuvõtule. Kui orgaanilsed, nähtavad haigused on välistatud kuid hooti vaevus püsib, siis räägitakse ärevusest tingitud tükkitundest, nn globus sensation, ingl k.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi