Trombofiilia ja EMS-treening 14.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul on diagnoositud pärilik trombofiilia (protrombiini geeni mutatsiooni c.20210G>A suhtes heterosügootse patsiendt, kellel puuduvad teised trombofiilia tegurid), millega seoses olen ravi saanud raseduse ajal ja vahetult pärast seda. Muid kaebuseid ei ole, diagnoosi sain seoses korduvate raseduste katkemiste ja loote anentsefaalia järgsel geeniuuringul. Minu küsimus puudutab aga hoopis EMS-treeningut, mille vastu huvi tunnen. Kas päriliku trombofiilia puhul on EMS-treening vastunäidustatud (vastunäidustuste loetelus on tromboos)?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan, mul puudub kompetents, et anda Teile sisuline vastus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi