Punane laik huule ümbruses 06.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

2021.a juuni alguses tekkis mul huule peale punane punn, mõtlesin, et vistrik, sest vahel ikka neid suu ümbrusesse satub. Läks päeva jooksul suureks laiguks, toona sain antiseptikuga sellest lahti, siis tuli kuu aega hiljem see tagasi laiguna kohe ning siis hakkas edasi arenema huule ümbrusesse, samuti mingi hetk kadus paariks nädalaks ära. Siis tekkis augusti alguses see jälle, perearsti juures ca 3 korda käinud, võeti seenekülv mis oli negatiivne, käisin ka nahaarsti juures ja 17.08 diagnoositi huulepõletik. Sain Fucidin kreemi, tegin kuuri ära ja nüüd jälle on tagasi see laik. Olen meeletult väsinud arstide vahelt jooksmisest. Tekkis see kõik peale Covidi vaktsineerimist 2 päeva. Ma olen juba nõutu, et mida tegema peaksin.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõtteid on, päris mitu erinevat võimalust. Teeksin villi sisust herpesviiruse, HSV1 ja HSV2, testi, kui see näitab herpest, siis on vajalik herpesviiruse ravi. Kui mitte, raviksin vahelduvalt metronidazol ja Fucidin H salviga. Kuid ravi saab määrata Teid vahetult nägev arst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi