Probleemid seedimisega 18.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Probleemiks on olnud eelmise aasta jõuludest alguse saanud seljavalu, mis kestab siiani. Tuikab ka õlga ja kaela, katsudes on kõik pinges.
Olen käinud kiropraktiku, masööri, kui ka taastusravi arsti juures…lahendust ei midagi.

Tõsisem mure on seedimisega.
Alati kui midagi söön tekib raskustunne kõhtu, kõht läheb kõvaks ja punni. Seda kohe peale söömist.
Raskustunde tõttu ka raske hingata kohati.
Vahel on ka peapööritusi.

Olen võtnud kaalust juurde 1 aastaga 15kg.
Olen teinud vereproove igasuguseid - kõik korras.
Gastroskoopia - korras
MRT kõhukoopast- korras
Kilpnäärme paketi tegin synlabis - korras
Helicobakter - negatiivne.
Ainuke mis tuli välja on laktoos- aga seda ma ka enam ei tarbi.

Kurgus ka pinge tunne, või surve tunne. Nagu lihased oleks krambis.

Kui selga venitab vahel siis tõmbab krampi ja jääb valusaks.

Kuhu pöörduda oma murega? Üle poole aasta kestnud vaevused, mis lahendust ei ole saanud.
Elukvaliteet on vahel reaalselt 100st 20.

Ei oska isegi enam kusagile pöörduda, isegi tasulisi vereproove enam ei oska teha.
Perearstilt abi ei saa.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kehaliste haiguste uuringud on korras. Pingevalu, seedehäired ja kaalutõus võib olla tingitud ärevushäirest. Saan soovitada vaid koostööd oma perearstiga, vajadusel pöördumine psühhiaatri ja psühholoogi vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi