Lämbumine 16.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Täna öösel ärkasin selle peale, et kõri on lukkus, ma ei saanud sisse ega välja hingata, ei neelata ega köhida. Proovisin keelest sikutada, kurku sõrmega avada, neelatada, hüpata...
Abikaasa pani mu toolile istuma, avas akna ja kallutas mu keha ettepoole, mispeale sain korraks hirmsa vilina saatel veidike õhku sisse, mis päästis minestamisest, aga välja hingata taas ei saanud.
Peale kolme minutit hakkas õhk veistihaaval liikuma, sain väga häälekalt aeglaselt väikeste sõõmudega hingata. Täielik taastumine võttis aega veerand tundi.

Mis asi see oli?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Väga palju põhjuseid, Teie säästmiseks ei hakka ma neid siin loetlema.
Tegemist on erakorralise seisundiga, mida peab täpsustama ka erakorraliselt. Isiklikult vaataksin kõripeegliga üle kõri ja häälepaelad, ega ei esine turset vm. Kui Teie perearst seda ei tee, siis tuleb selleks pöörduda erakorraliselt kõri-kurguarsti vastuvõtule, EMO kaudu.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi