Ferritiin 18.07.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul oli 17.05 mao vähendus opp (sleev) nüüd kaks kuud hiljem tehti vereproovid ja ferritiin oli 365 võtan igapäevasel rauatablette ja see ei paneks mind muretsema kuid ka enne oppi aprilli lõpus tehtud vereanalüüsis oli ferritiin 325 . Kas ma peaks muretsema ? Meil on väga raua rikas vesi kas see mängib siin rolli ? Kuidas seda näitu alla saada ? Kas peaksin tegema lisa analüüse ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ferritiin 365 on veel normis. Ferritiin näitab rauadepoode taset ja samuti on see ägeda faasi valk, mis näitab põletikku ja koekahjustust. Usun, et Teie tase on seotud ka hiljuti tehtud operatsiooniga.
Ei näe põhjust mureks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi