Tuim vasak jalg 26.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Minu 76 aastasel isal selline probleem: kuna tal oli nohu ja köha siis panime talle varvaste külge pipraplaastrid. Juhiste järgi tuli jalad sooja mässida ja lasta soojaks minna. Kuna muidu on tal väga külmad jalad siis ta tundis, et jalad läksid soojaks. Kui võtsin sokid jalast siis parem jalg oli täitsa soe aga vasak jalg täiesti külm, sama külm kui siis kui plaastri panime. Ta tundis, kui plaastri ära võtsin, kõditavat tunnet. Ja käija saab ta ilusti ainult valutab vahel. Infoks ka nii palju, et vasak jalg on ka sääre pealt väga õrna nahaga, kuna elu jooksul see palju kannatada saanud. Soovikski teada milles võib probleem olla? Miks läheb üks jalg soojaks ja teine mitte?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui üks jalg on külm, siis see viitab otseselt arteriaalse vereringe häirele. Seda tuleb kiiremas korras uurida!Kui vaevused on mõõdukad, siis on mõistlik perearsti külastus, kes saab hinnata jala seisundit, määrata täpsustav uuring või suunamine vajadusel mõne kitsama eriala spetsialisti vastuvõtule. Kui jalg on tõesti külm ja valutab- siis sellega tuleb kiirelt pöörduda erakorralise meditsiini osakonda, tehakse veresoonteuuring ja otsustatakse edasine ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi